האם יש צורך ללמוד הופעה בפני קהל וכישורי מנהיגות 

מאת בתיה בנדל

 

האם יש צורך ללמוד הופעה בפני קהל וכישורי מנהיגות 

מאת בתיה בנדל

לאחרונה נדרשתי להסביר את הקשר בין דיבור בפני קהל ומנהיגות, 

עסקנו ב-2 שאלות משמעותיות: 

מה הקשר בין הופעה בפני קהל ומנהיגות, 

והשאלה השנייה: האם ניתן ללמד ולפתח כישורי מנהיגות והשפעה. הסברתי שיכולת עמידה טובה בפני קהל היא חלק ומרכיב חשוב בכישורי המנהיגות, זהו הכלי באמצעותו מעביר המנהיג את המסרים שלו, מתחבר לאנשים ומחבר אנשים אליו, שילכו אחריו.

 

לשאלה השנייה האם מנהיגות והופעה  היא יכולת מולדת או נלמדת תשובתי היא:

 יש אנשים שנולדו עם כישורים אלה, אולם הם יפתחו אותם בדרך ההתנסות, הפעילות וההתמודדות. 

כל אחד יכול ללמוד כישורים אלה, גם אם נקודת המוצא שלהם היא ביישנות עד כדי פחד קהל שמשתק אותו.. אם רוצים – יכולים.

כל אחד יכול ללמוד, והיום יותר ויותר אנו עדים לצורך להתאמן וללמוד בצורה מסודרת. במיוחד הנוער. זאת בגלל שהנוער של היום פחות ופחות מדבר לאנשים ומופיע מול קהל. יותר ויותר מעבירים  מסרים בדרך מילה כתובה או סמלים (אימוג'ים), ומפחיתים את התקשורת הבינאישית הבלתי אמצעית ומפתחים פחד קהל. 

 

איננו יכולים לוותר על התקשות החברתית, כמו גם על מנהיגות והובלה בחברה. בכל מקום שיש קבוצת אנשים ש"נאלצים" לפעול ביחד, לשתף פעולה, כאשר היחיד אינו יכול להשיג את המטרות שלו לבד, הוא חייב לשתף פעולה, כחלק מצוות או שמוביל מנהיג.

 אנשים מתחברים לפעילות משותפת ובכל פעילות משותפת יהיה תמיד מנהיג שיוביל את הקבוצה. אנו רואים שגם בעלי חיים שחיים בלהקות יש להם מנהיגים, שליטים, מובילים. זוהי תופעה טבעית.

 

היום יותר מתמיד גובר הצורך ללמוד כישורי מנהיגות, הופעה, דיבור בפני קהל והשפעה, בגלל חשיבות התחום, בגלל שיש יותר ויותר אנשים עם פחד קהל,  וגם בגלל שהחיים מזמנים לנו פחות הזדמנויות ונסיבות להתנסות ולפתח כישורים אלה באופן עצמאי ובפעילות היום יומית..

בשביל אלה ועוד, אנחנו פה ב-STAGE-הבמה.עם קורס הופעה כובשת.